Vakıfbank Spor Kompleksi, Haldız İnşaatYENİ NAUTILUS ve YENİ NAUTILUS EVO, boşluklu betonarme döşemeler için geliştirilmiş tek kullanımlık kör kalıp sistemleridir. Geri dönüşümlü polipropilenden imal edilen kör kalıplar, döşeme plağı içinde hava boşlukları oluşturarak geniş açıklıklarda, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, kirişsiz düz bir tavan oluşturulmasını sağlarlar. YENİ NAUTILUS veya YENİ NAUTILUS EVO kullanılarak tasarlanan projelerde hem toplam maliyet olarak tasarrufa gidilir hem de düşük bina ağırlıkları ve yüksek ataletli döşemeler sayesinde yapıların deprem performansları önemli ölçüde arttırılır. Ürünler, iç içe geçmiş bir şekilde uygulama sahasına kadar getirilirler, son derece hafiftirler, çok kolay ve hızlı yerleştirilirler.REFERANS PROJE DETAYLARI:

  • Haldız inşaat tarafından inşa edilen toplam inşaat alanı 28.700 molan Vakıfbank Spor Sarayı Projesinin 1.800 m2' lik 24X28 m açıklıklı ''ardgerme'' uygulaması H40 ve 48 Yeni Nautlius boşluklu döşeme kör kalıpları ile gerçekleştirilmiştir.
  • Yeni Nautilus Evo ile hem en optimum döşeme kalınlığı sağlanmış, hem de en ekonomik, kolay ve hızlı uygulama yapılmıştır.
  • Tamamen düz bir döşeme kalıbı üzerinde, alt ve üst donatı arasına Yeni Nautilus Evo Kör Kalıpları kolayca ve hızlıca yerleştirilmiş, zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmıştır.