Artaş Kale Projesi, Görgülü İnşaatYENİ NAUTILUS ve YENİ NAUTILUS EVO, boşluklu betonarme döşemeler için geliştirilmiş tek kullanımlık kör kalıp sistemleridir. Geri dönüşümlü polipropilenden imal edilen kör kalıplar, döşeme plağı içinde hava boşlukları oluşturarak geniş açıklıklarda, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, kirişsiz düz bir tavan oluşturulmasını sağlarlar. YENİ NAUTILUS veya YENİ NAUTILUS EVO kullanılarak tasarlanan projelerde hem toplam maliyet olarak tasarrufa gidilir hem de düşük bina ağırlıkları ve yüksek ataletli döşemeler sayesinde yapıların deprem performansları önemli ölçüde arttırılır. Ürünler, iç içe geçmiş bir şekilde uygulama sahasına kadar getirilirler, son derece hafiftirler, çok kolay ve hızlı yerleştirilirler. REFERANS PROJE DETAYLARI:

  • Uygulama alanı; her katta 250 m- 10 katta toplam 2.500 m2
  • Yeni Nautilus Evo H20 kullanılarak yerinde döküm tekniği ile tamamen kirişsiz boşluklu döşeme uygulaması yapılmıştır.
  • Yeni Nautlius Evo ile hem en optimum döşeme kalınlığı sağlanmış, hem de en ekonomik, kolay ve hızlı uygulama yapılmıştır.
  • Tamamen düz bir döşeme kalıbı üzerinde, alt ve üst donatı arasına Yeni Nautlius Evo kör kalıpları kolayca ve hızlıca yerleşmiş, zaman ve maliyet tasarrufu sağlanmıştır.